Chtít žít?

15. března 2013 v 10:16 | ich |  Téma týdne
Ne, tento článek nebude rozebírat žádné depresivní nálady.


Mám ráda svou zemi... mám ráda svou vlast. Tolik slýchám od známých, spolužáků, vrstevníků... jak je tady "funguje" prohnilý systém, jak si stěžují na politiku, korupci, na sociální zajištění a na spoustu dalších věcí. Mají v plánu se odstěhovat. Do Německa, Francie, Anglie,... Poté, co vystudují. A tak oni sami okrádají vlastně stát. Jistě, i on nás okrádá. Ale myšlenka jednoduchého, pohodlného a hlavně bezplatného studia zde a pak zmizení v zahraničí, kde bydou vydělávat daleko více, než zde... ano, je to jistě výhodné pro jednotlivce, ale co takové národní uvědomnění? Kolik lidí se pozastaví nad dnešním datem (15.3.), když jej bude zapisovat do sešitů, do diářů, kamkoli? Jistě, třeba takového 28.října je daleko profláklejší datum a díky tomu, že je volno se aspoň někteří studenti zamyslí nad tím, proč.

Mám kamarádku, která by hrozně chtěla cestovat. Vlastně znám spoustu lidí, kteří mají rádi cestování, chtěli by cestovat. Ale u některých je to nesplnitelný sen. Proto si vždycky, když stojíme v koloně u hranic připadám tak blbě. Nemám ráda cestování, ne tedy, že bych to vyloženě nesnášela, jen si prostě říkám, že v blízkém okolí (nejen mého bydliště) je tolik krásných míst, tak proč kvůli jiné kráse jezdit za hranice? Naše země si zaslouží daleko více obdivu k našemu bohatství, které bych nejraději nazvala "přírodní", ale pod tímto slovním spojením si spíše vybavíte například kameny, které mají materiální hodnotu.

Jsem ráda za místo, kde bydlím. Mám to tu ráda. Jiné město bych nesnesla (nebo nesla velmi, velmi těžce) a jinou zemi už vůbec ne.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama