1. Brněnský Zombie Walk

30. března 2013 v 18:40 | ich |  Texty(mé kecy:)
Dlouho připravovaný pochod zombie v Brně proběhl velmi dobře.


Začátek trasy byl na Zelném trhu, pokračovalo se přes občerstvení na Svoboďáku, přes Moravské náměstí až do Lužánek.
Teď něco málo z osobních zážitků. Měla jsem zhlédnutých pár videí o maskách, líčení a nakoupené čtyři lahvičky tekutého latexu. Kamarád měl koupený tekutý dětský pudr a vodovky. Nemyslela jsem si, že i tak nám příprava zabere tolik času a malinko problémů. První z nich byl právě tekutý latex. Na videích vypadala ta vrstva bílého jako krásná, jednolitá maska... ale ve skutečnosti to za sebou zanechávalo otisky prstů, no prostě šmouhaté cosi. Tak jsem počkala, až vrstva zaschne a rozhodla si ji ještě v ten moment sundat. Chlapi to mají v tomhle ohledu asi jednodušší, když se oholí, nicméně i když jsem si předtím ošetřila obličej krémem, stejně latex zapůsobil jako depilace voskem. A to jsem nevěděla, že mám tak moc chloupků na obličeji :D
Tak jsme se rozhodli, že budeme mít oba na obličeji dětský tekutý pudr. Tentokrát šlo štětcem vytvořit hezky jednolitou vrstvu, nicméně byla nepřirozeně bílá. Měli jsme ale vodovky a tak jsme se snažili namíchat nějakou pleťovější barvu a tu malinko promísit s vrstvou bílé. Relativně se to podařilo, ale potřebovali jsme vyřešit kruhy kolem očí a obočí. Kamarád chtěl na očích monokly, to jsme vyřešili prostým smícháním vodovek s pudrem za výsledku světle fialové. Obočí pak také působilo podivně, jako ostrůvek kůže v bílé ploše, takže černá barvička s trochou pudru. Já své oči obtáhla černou tužkou a obočí též. Pak také byla výrazná ústa oproti bílé na obličeji, kamarádovi to nevadilo, já použila pleťovou rtěnku. I tak to pořád vypadalo poněkud nepřirozeně, ale neměli jsme to jak v tu chvíli spravit. Nicméně jsme rádi za tyto zkušenosti. Přemýšlím, jak to budeme řešit příště, nejspíš obyčejnými líčidly, které koupíme dopředu.
Fotografie k článku pořídil Martin Blahák.

Ještě před celkovým nalíčením jsem kamarádovi nalepila průhledným latexem na tváře dva kousky bílého toaleťáku. Ten se pak přetřel společně s tváří bílým pudrem, následně se uprostřed roztrhl a nakapali jsme do něj červený latex, který působil jako umělá krev.
Následovala výroba kostýmů, kamarád měl k dispozici bílé tričko. Jednoduše jsme jej postříkali červenou vodovkou plus tři místa udělali větší skvrny, cajk. Já šla za oběšence, takže jsem nikde moc krve nechtěla, na plán na krev na čele jsem si vzpomněla až po dokončení masky, takže jsem si jen na krku v oblasti jazylky (jinak to neumím pojmenovat :D) načmárala fialovou tužkou strukturu provazu a malinko rozmazala.
Už když jsme jeli šalinou, potkali jsme dalšího účastníka průvodu, slečna byla jednoduše poznatelná, stejně, jako my. Měla na sobě asi nejčastěji využitou masku - doktor/sestřička. Měla bílý plášť a kolem hlavy obvaz přes jedno oko. To jsme ocenili všichni, protože z obvazu viselo umělé oko ještě na otickém nervu :D
Když jsme dorazili na Zelňák, bylo tam dost lidí, jednak v maskách, jednak jen diváků a jednak dost fotografů. Pořadatelé chodili v reflexních vestách a na zádech měli nápis "pořadatel". Jeden měl u sebe krabici, do které jsme házeli vyplněné registrační vizitky. Chodili jsme okolo Parnasu a dívali se po lidech, jestli pod maskou nepoznáme nějaké známé tváře a poštěstilo se. I když byl sraz svolán na 19:30, vyráželi jsme až po osmé večer, kvůli jiné akci, která se konala na náměstí Svobody.
Průvod byl organizovaný velmi dobře, dohlíželo se na poklidný průchod městem, bez problémů, které mohly vyvolat nežádoucí interakce s civilními osobami, nebo s dopravou. První šalina nás minula až v moment, kdy jsme byli právě na Svoboďáku. Cestujícím se naskytl jistě naprosto dokonalý pohled na desítky vztažených rukou.
Na tomto náměstí nám bylo k dispozici pár lidí označených bílými páskami na pažích, že jsou naše jídlo. Samozřejmě se k nim dostalo jen prvních pár řad průvodu. Současně s průvodem šlo na druhé straně ulice dost lidí, někteří fotili, někteří šli prostě jen s námi. Po příchodu do Lužánek jsme všichni měli chuť se jít ještě projít parkem, ale proběhlo oficiální ukončení a neorganizovaný přechod na Melodku.
Spoustu lidí se v ten moment rozešlo jedním směrem. Debatovali jsme s přáteli, kam půjdeme, většina lidí soudila, že bude na Melodce (afterparty) narváno a chtěli jít jinam. Hm, kolektivní podvědomí krásně zařídilo fakt, že Melodka nebyla přeplněná, ale ani úplně prázdná. Přesně "tak akorát". Skvělej dj, pouštěl známý písničky, potkali jsme tam další známý a dál se seznamovali. Super byla atmosféra i před pódiem, v menších kroužcích jsme tančili a házeli hlavama. Jelikož mě ještě tři dny po akci bolely všechny svaly krku, tak se to dá brát, jako pozitivní hodnocení :D jo, přiznávám, poslední dobou na to vůbec nejsem zvyklá :D
Hodnocení na závěr: prostě super akce, skvělá organizovanost, fajn lidi, některý kostýmy fakt povedený. Jediná mínus bylo časové rozpoložení. Jednak to bylo naplánováno na konec března, všichni doufali, že se oteplí, ale i v zimě to bylo parádní. Jednak středa - den v týdnu, kdy nemusí mít každý volno (velikonoční prázdniny) a s myšlenkou na čtvrteční ráno v práci se po ofic. konci většina vydala domů. A jednak čas - 19:30, mohl některé odradit, například fotografy.
Ale díky těmto faktorům se zase sešlo méně lidí a tím pádem byla akce koncentrovanější, než kdyby došel dvojnásobek. Organizátoři slíbili další pochod na některé teplejší měsíce s přihlédnutím k času maturit, přijímaček a zkouškového období. Následné ovace byly jistě slyšet daleko :)
 


Anketa

Jak často se myješ?

denně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama