Revoluční

1. ledna 2013 v 12:20 | ich |  Texty(mé kecy:)
Nejsem jednou z tisíce, nebudu psát novoroční přání a podobné koniny. Zanevřela jsem na ně. Zanevřela jsem asi na všechna přání, vždyť je to jako všechno ostatní - označený den v kalendáři, ve kterém by se měli lidé k sobě chovat slušně, najednou být všichni přátelští a psát sms a posílat pohledy s neupřímnými přáními.

K oslavám je důvod vždycky, když nejsou narozeniny, Vánoce, konec akademického, nebo kalendářního roku, úspěchy nebo neúspěchy, vždy se najde důvod. Třeba klasika: "Dneska budem chlastat, bo je úterý."...

Vážně nemám ráda, když po mě někdo chce určitý druh chování, protože "by se to mělo". Přitom tradice a rúzná jiná připomenutí vyjímečných dnů či roků pro mě negativní nejsou. Ale některá pravidla jsou mi proti srsti.

Toť jen chvilkové subjektivní zamyšlení k tomuto datu. Pro mě jen významné jubileum naší adolescentní republiky. Myslím tím našeho ducha, neopěvuji naši vládu. Upřímě se těším na odchod současného prezidenta a s obavami očekávám jeho nástupce. Mám jasno, koho budu volit, tuším, že asi můj kandidát nevyhraje. Doufám ale, že to nebudou ta nejhorší jména, která by mohla naše země slyšet.
 


Anketa

Jak často se myješ?

denně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama