Listopad 2011

Spolupráce ve čtvrťáku?

6. listopadu 2011 v 17:10 | ich |  Texty(mé kecy:)
Musím přijít se svým názorem.

Tedy. Nápad je to výborný, že v posledním ročníku na střední se jakoby loučíme se školou a začínáme vzpomínat. Jenže. Nápad dobrý. Ale jak máme všechno stihnout? A hlavně - pokud jsme nebyli dobrým kolektivem, jak se máme v tom posledním ročníku domluvit, když to nikdy předtím nešlo?

Tak se nám tu vyrojilo několik problémů:
Stužkovák
Stužky? Jakou hlášku? Jaké barvy? Kolik proužků? Kytičku nebo mašličku? A za kolik?
Stužkovák? Program? Kolik pozveme profesorů a jaké? Jaké bude téma? Převleky? Fotky z dětství? Půlnoční překvapení?
Tablo
Kdo bude fotit? Za kolik? Téma? Umístění? Která výloha? Vzhled?
Maturitní video
Kamera? Kameraman? Téma/příběh? Délka? Účast pro všechny? Hlášky? Staré fotky?
Poslední zvonění
Téma? Jakým způsobem se budou vybírat peníze? Zamluvení učebny, kde se bude promítat matur. video? Seřazení tříd? Doprovodný program?
A nakonec... samotná maturita?
Vynechala jsem něco?

Moc by mě zajímalo, jak ty všechny... "blbosti" (jako třeba to tablo) máme dát dohromady s každodenní přípravou na školu a navíc dohromady s učením na samotnou maturitu?

Hlavně, když kolektiv nefunguje... tak naše stužky budou mít "úplně tu nejlepší barevnou kombinaci v dějinách" - žlutá, zelená a černá/bílá

Vystupme z EU?

3. listopadu 2011 v 22:35 | ich |  Téma týdne
Ano, přesně tak jsem si připadala, když jsem četla tento článek na facebooku, navíc jako skupinu, do které mě někdo pozval.

Zkuste si to přečíst, zkuste si přečít i můj názor a prosím vás o vyjádření toho vašeho (chci toho moc, že?)

"Dobrý den. Dnes jsem se na novinkách.cz v diskuzi dočetl, že názor, se kterým lidé nejvíce souhlasí, je: "Chci pryč z EU!". Ptám se sám sebe, proč je tento názor tolik oblíbený a správný? Protože si myslím, že je to otázka celkem zásadní, zakládam tuto událost aby se češi vyjádřili, co si o tom doopravdy myslí. Nejdřív napíšu svůj subjektivní názor já, zkuste regavoat především na něj. Mimochodem jsem student sociologie, takže ...je to pro mě takový malý výzkum :)

Nejžhavější otázka posledních dnů asi bude, proč většina členských států používá euro, když je s ním tolik problémů? Hlavní problém je, že Euro je dnes, i v době krzie, nejsilnější světovou měnou, která za 10 let své existence vytlačila dolar z první světové pozice. To se pochopitelně američanům nelíbí, a z těchto důvodů by bylo pro ně výhodné, kdyby euro rapidně oslabilo a dolar se stal opět první světovou měnou. Na tom, aby dolar byl nejsilnější, má zájem i Čína, a to proto, že Amerika má u Číny bilionové dluhy v dolarech. Pokud dolar ztratí hodnotu, ztratí tím i Čína svoje peníze, které pujčila americe. Obě dvě velmoci tedy mají zájem na tom, aby euro bylo oslabeno a bylo nahrazeno opět dolarem.
Jak toho ale docílit? Z pohledu Ameriky, jejiž hospodářství na tom není zrovna nejlépe, není možné ekonomicky převýšit euro. Je však možné oslabit ho na tolik, aby bylo slabší než dolar. Vhodná přiležitost k oslabení eura je proto právě probíhající krize v Řecku. Tamní krize je sice hluboká, ale Evropa, pokud bude spolupracovat, tak jí muže ustát a může udržet euro pořád na přední světové pozici. Důležité tedy pro američany je, aby Evropa spolu nespolupracovala. Jinými slovy je potřeba přesvědčit evropany aby spolu nespolupracovali a byli roztříštění, a tím pádem i slabí. K tomu lze nejlépe využít přední světové média a ratingové agentury (patříci USA). Ty začnou psát informace, které mají za úkol rozhádat EU, od nich to pak místní noviny (viz noviky.cz) opíší dál, a tím pádem se informace dostanou přesně tam, kam mají. K obyčejným obyvatelům EU. Ti po jejich přečtení získají "protievropskou náladu" typu "Chci pryč z unie!" a začnou spolu nespolupracovat (viz odmíntutí Slovenska pomoci Řecku). Tím pádem poté euro oslabí a dolar se stane opět první světovou měnou. Zatím se američanům tento plán daří...
Pokud se euro udrží, tak co z toho budeme mít my češi? Protože jsme součástí evropské unie, jsme s celou evropou ekonomicky velmi úzce spjati. Pokud bude oslabená evropa budeme oslabení i my, i když eurem neplatíme (důkaz je propad koruny posledních dnů). Je tedy nesmyslné, abychom si nechávali korunu z důvodu ochrany. Bylo by pro nás naopak výhodné přijmout euro co nejdříve, a to z důvodu, abychom byli výhodnou zemí pro zahraniční investory, kterým se nevyplatí neustále měnit euro na korunu. Malou ve světě nikomu nic neříkající měnu. Žijeme v kapitalismu, a ať se nam to libi nebo ne, s investory přichází pracovní místa, modernizace atd.
Otázka na závěr. Proč bychom měli zůstat v EU? Protože bez ní jsme jen malá slabá země. Jedině jednotná Evropa může konkurovat světovým velmocem jako je Čína, USA, Rusko a Indie. Ukažme tedy, že cestou demokracie, tolerance a kompromisů nezahodíme to co generace před námi od konce druhé světové války budovaly. Buďme evropští a mějme oči otevřené!"

Můj názor:

"Můj názor jistě budete brát na lehkou váhu díky mému věku, ale přesto bych se chtěla nějakým způsobem vyjádřit.
Jsme malá země, která svého ducha ztratila v době Pobělohorské. Ano, je tomu tak dávno. Od té doby jakoby tu začal mezi lidem vládnout fatalismus a myšlenka "Však ono to nějak dopadne.". Tento lid by mohl řídit dějiny, kdyby byl sjednocený. To ale je velmi těžké, zvláště s těmi hlubokými kořeny, které má zrovna naše země. Většina občanů si řekla, že nemůže jít někam demonstrovat a natolik se bála sankcí, že až na pár výjimek tu nic takového neproběhlo. Každý měl to své políčko, svou krávu, nebo žil ve městě a měl slušnou práci - to bylo nejvíc, co měli a báli se, že by o to přišli. Tož proto raději se slepě podvolovali a přicházeli o to třeba po kousíčkách, než aby riskovali. Češi jsou něco úplně jiného, než Francouzi. Nechci je nějak urážet... ale oni jsou hrdí na každý prd, který sami vykonají. Jsou pyšní na lidi, kteří "něco dokázali", i když to třeba nebylo úplně dokonalé a správné. A Češi? Máme ve svých řadách silné osobnosti. Kdybychom měli tolik hrdosti, jako Francouzi, ve vteřině bychom se zalkli. Jenže nejen o sobě nedáváme vědět, ale je tu velká zkorumpovanost. Jen si zukuste najít osobu, která objevila lék proti neštovicím. A proč vůbec není známý? Protože jiný vážený pán jeho práci téměř celou okopíroval a chtěl ji vydávat za svou. Vážený pán si to nenechal líbit - tak pryč s ním. A tak to je - na pár výjimek - vždycky. Najde se sem tam osoba, dvě, tři, kteří jsou odhodláni vzdorovat. Ale je jich k pláči málo. A celý lid má strachy v kalhotech. Proto jsme byli druhým nejvyhynuvším národem, druhou největší obětí holocaustu. V Německu se Hitlerově nařízení eutanasie pro každého postiženého a duševně chorého vzepřeli. Jeden kněz o tom začal kázat v kostele, veřejně proti tomu vystupoval, následovala obrovská vzpoura a po ní si to tento - jistě dobře známý - (mám ho nazvat "člověk"?) dvakrát rozmyslel a zastavil to. Proč se u nás nic podobného nestalo? To jsme se pokusila vysvětlit výše.
Shrnutí - nejsme samostatná země, která by dokázala těžit, která by dokázala vzkvétat a to jen díky nám samým. Raději si koupím jablka z Německa, šunku z Rakouska, březový šampon ze Slovenska - to všechno je přeci kvalitnější, než to naše... a tak převažuje dovoz nad vývozem, téměř do každého města prostupuje megdonaldizace, v létě jezdíme k moři, v zimě do Alp... sami si ničíme naši zemi.
Když se podíváte na mapu Evropské unie, vidíte, jak pár států chybí. Proč? Norsko - mají vlastní ropu, zemní plyn a nejvíc jim snad vydělává rybaření, jsou tedy dost bohatí a samostatní na to, aby se dělili s chudými státy EU. Švýcarsko - za 2.sv.v. fungovalo jako trezor hitlerčíkům. Nakradené zlato schovávali právě tam, mysleli si, že to mají jisté. Takže dnes jsou Švýcaři bohatí (také) z našich peněz. Země u Jaderského moře. Ty těží z turismu.
Můj názor tedy je, že by to byl náš konec. Ale politologii ze srdce nesnáším, kdyžtak mě opravte, vysvětlete mi, proč se mýlím, jen prosím o žádné hádky a urážky. Děkuji."