Září 2011

Pst

25. září 2011 v 15:52 | ich |  Téma týdne
Jsou chvíle, kdy bych pro ticho vraždila. Moment, kdy mi vře krev, kdy bolí hlava a mám chuť se chytit za uči a křičet toto slovo. Hluk je nejčastější věc, která mě naštve. Kdyžto ticho... dokážu hodiny přemýšlet. Jsou to chíle osvobození od světa. Prý by se člověk z několikahodinového čistého ticha zbláznil. Takové to ticho, kdy člověk nedokáže ve svém sluchovém intervalu rozeznat žádný zvuk. Ani vzdálené vrčení aut, dětský křik či štěkot psů. Nic. A pak už jen bílé tričko s dlouhými rukávy. Nejspíš se ho jednou také dočkám. Ale spíše z hluku, než z ticha.

Drcení ideálů

24. září 2011 v 21:35 | ich |  Texty(mé kecy:)
Lámu se v kole společnosti. Zaostávám za vypočítavostí a intrikami. Nechápu staré přátelství. Sama jsem se jej vzdala. Pro co vlastně? Vzdala jsem se tolika věcí, aniž by to druhý udělal. Ničím svůj čas s dechem trpkosti a marnosti. Není to vzácný čas, není, kdo by si jej vážil.

Němci dávají svá území za korunu!

12. září 2011 v 23:11 | ich |  Texty(mé kecy:)
Tak jsem přispěla svým prvním článkem do deníku Metro budoucnosti. Snad se vám bude líbit. A kdyby moc hodně a chtěli byste mi udělat radost, můžete pro mě hlasovat (když totiž budu mít více jak 50 hlasů, bude to publikováno)

Odkaz zde

Zajímavý úhel pohledu

7. září 2011 v 21:17 | ?? |  Texty(něčí)
Tohle jsem našla, když jsem jen tak zběžně pročítala komentáře na Lamerovi:

"Racionální důvod chodit do školy? Hm, to bude tězké... Třeba, když budu chodit do školy a dobře se učit, dostanu se do další lepší školy, takhle to bude pokračovat dokud nedosáhnu vytouženého vzdělání. Čím lépe zvládnu školu, tím lepší budu mít práci. Čím lepší práce, tím víc peněz. Čím víc peněz, tím lepší budu mít život, lepší šance na nalezení kvalitní(dobrá DNA) partnerky, lepší šance na splození silného potomstva a díky hodně penězům zajistím i kvalitnější výchovu dětí. Tím tedy splním smysl života(věrím, že pravý smysl života spočívá jen v udržení se naživu a předání své DNA do další generace).
Nemůžu odhodit své předsudky a začít věřit, protože i kdybych začal chodit do kostela a modlit se, tak bych v "hloubi své duše" věděl, že to není pravda. Já si myslim, že pravá víra musí být upřímná a jen taková má smysl. Jen taková ti může pomoci k "pochopení" smrti, duše a prostě věcí za naše vědění. Jak už jsem řekl předtím, já osobně bych velice rád věřil, vždyť je to úžasná představa: posmrtný život, nebe atd. Ale znám strašně moc vědeckých důvodů proč nevěřit a jsem racionálně uvažující osoba. "

To byl zase den

3. září 2011 v 10:15 | ich |  Téma týdne
Nebudu psát o škole, bo mi to přijde zbytečné. Včera jsem tam nemusela být, bo jsme se sborem zpívali prvákům. To dopoledne se střídalo hektické s nudným. Čekání, až každý dostane diplom, pogratuluje si s třídním, zástupcem a ředitelem... Také tam byla jedna osoba, která se chovala přesně tak, že se mi chtělo zvracet. To jsem v poslední době zažila jen ještě u jednoho, loni. A včera jsem měla chuť mu dát facku, kdykoli promluvil, kdykoli udělal cokoli. Bylo mi z něj na zvracení. A to se s ním má kamarádka bavila a vtipkovala. Musela jsem se vždy vzdálit, jak jen to bylo možné. Fuj... jak jsem jen mohla mít tak dlouho nad tím zavřené oči. ...