Listopad 2009

Mužská odvaha proti ženské empatii

30. listopadu 2009 v 23:32 Zdravověda
A tento taky:)

Více než 99% mužského a ženského genetického kódu je zcela shodných. V životě se však jednoprocentní rozdíl projevuje dramaticky a obě pohlaví se odlišují ve svém vyjadřování i vlastnostech. Podle psychologů jsou muži agresivnější, za což může hormon testosteron, díky němu jsou ale také odvážnější. Je jim dané logické uvažování a také schopnost řídit (lidi i přístroje), snáz než ženy se orientují v terénu. Ženy naproti tomu mají lepší intuici, schopnost empatie, jsou citlivější, méně sobecké a nejsou tak zaměřené na kariéru. Může za to evoluce. Muž - lovec má jiné vlastnosti než žena - matka, starající se o domov a rodinu. Platí to však jen obecně, výjimky se najdou u obou pohlaví.

(když sem o tom vyprávěla Nikolce, tak řekla "jedno procento..." podívala se si do rozkroku a pak už sme se musely jen smát a smát... :D:D:D)

29.11.

30. listopadu 2009 v 22:38 | ich |  Deníček
Neděle

Tož se mi stalo něco velice zvláštního... no teda možná normálního, ale mě se ještě nestalo aby se mi to stalo(hehe) v tak velké míře...

no asi víte, že su nemocná. Jestli ne, tak už jo. :D. Ve čtvrtek sem odešla ze školy... a mám nějakou chřipku, či co. Teplota mi ale nijak moc neklesala a když už se mi ji podařilo mírně srazit, zase šla navrch... takže to bylo celkem nahovno...

a když sem("dnes") vstávala, nebylo mi moc dobře... neměla sem vůbec chť na jídlo, hlad trošku i jo... no a když sem šla do kuchyně říct mamce že mi je špatně, na chvíli sem snad přišla o zrak a omdlela sem bolestí(hlava, břicho, klouby, svaly... mám ještě něco na těle? :D)

Bylo mi dost špatně, pak sem si ještě zkoušela growling :D:D:D no a pak to bylo celkem dobré...

ale doteď se mi zatmí před očima když udělám prudký pohyb...

26.11.

27. listopadu 2009 v 22:13 | ich |  Deníček
Čtvrtek

Tož sem měla dojem, že sem se dnes ztrapnila jak jen to nejvíc šlo:D. Sice se mi to Zuzanka snaží vymluvit, ale já takový pocit nemám... no to je jedno...

no jak sem psala, včera sem se nachladila, nejspíš v té hospodě a tak sem dneska ráno vztávala s kašlíčkem... a jemnoiu rýminkou. No tak se mi to zdálo v pořádku, ale druhou hodinu sem tak nějak ani nevnímala a cítila sem jak mě strašně bolí klouby a svaly a kašel mě strašně dávil.

O přestávce sme se šly projít... no bylo to hrozné, když sem šla po schodech, snyžila sem se nevnímat tu hroznou bolest. Když sem narazila na Evičku, Verunku a Bětku, nemohla sem se ubránit slzám. Verunka mi poskytla kapesníčky a "první pomoc":D. Po zvonění sem nějak došla do třídy a oznámila sem to Nikolce. Společně sme se vydaly hledat třídní. Nakonec smě skončily na sekretriátu. Tam mi hned nabídli židli, čímž si mě hned získali. Nikolku poslali do hodiny a o mě hledali informace o kontaktech na rodiče. Nikdy sem vlastně takhle ze školy neodcházela, tak sem nevěděla jak to chodí. Přišel tam taky náš pan profesor z hudebky(též sbormistr). Samozřejmě, že ne kvůli mě:D No a začaůl mě říkat, jak sem na tom nejlíp z celé školy, že jdu domů a moji spolužáci mezitím musí dávat pozor a psát testy... no byl skvělej:).

No cesta domů byla poměrně hrozná a pak doma to už nebylo tak hrozné... jen někdy kolem čtvrté ráno sem se vzbudila a byla mi strašná zima... vzala sem si na sebe další dvě deky a snažila se to nějak zaspat... ale nešloto, dokonce sem se úplně klepala... a měla sem sucho v krku, tak sem se šla nnapít a pak už to nebyl tak hrozné... týden nebudu ve škole, super :)

25.11.

27. listopadu 2009 v 21:05 | ich |  Deníček
Středa

Tož tento den sem se rozhodla, že nebudu dělat jen rutinu, která mě moc nebaví a udělat radost nejen sobě, ale i někomu dalšímu.

Takže normáně bych po škole hned valila domů, převlíkla se do tanečního, jela do flétnového souboru, z něho bych odešla trošku dřív, valila do tanečních, pak většinou do hospody, a domů bych přišla kolem desáté...

A jelikož to dělám téměř vždycky, rozhodla sem se to zmněnit:D. Tak sem se na soubor i taneční vysrala, legitku na taneční půjčila Nikolce a šla raději "s přáteli" do hospody:D

Tak sem se tam s Blackwish vydala... a podrobnosti nebudou:D jen se zmíním, že sem tam chytla chřipku a jedna baba se do nás navážela:D

Co by se měly ženy od mužů naučit?:D

27. listopadu 2009 v 20:06 Zdravověda
Tož tento článek jsem do-slova opsala z jenoho časopisu:D

Norther - Death unlimited

23. listopadu 2009 v 21:04 Metal
Našla sem skupinku moc pěkných finů, jen se podívejte:)


Část VII. - Létání a přeměna

23. listopadu 2009 v 19:36 | ich |  Články o upírství
Tak z tohohle výmyslu mívám záchvaty smíchu. Kdo si myslí že nemrtvý ze sebe umí udělat obřího netopýra, vlka, či krysu, je vedle. Ne, fakt to nejde. Ani nejde žádnej mutant jako je ve filmu Van Helsing, nebo Underworld. Je to asi stejně pravděpodobné jako kdyby vaší kočce narostla křídla a uletěla vám. Prostě nelze, aby se z jednoho živočicha stal jiný. Jako to funguje všude jinde, nečekejte že u nás to bude jiné.
(též trošku slabší článek, ale o čem se mám rozepisovat když nic není?:)


Přeji klidnou a ničím nerušenou noc,
Vaše Selin:F

23.11.

23. listopadu 2009 v 19:29 | ich |  Deníček
Pondělí

Tož dnes ráno sem se vzbudila celkem klidně, s čistým svědomím, že sem se pilně učila... no ve škole sem teda dopisovala písemku na romantismus v Evropě... myslela sem si že to umím a mám celkem dobře, více věcm asem si nebyla jistá, ale kašlala sem na to... tak sem si to nějak udělala... no to co sem si apk ověřovala ve skriptech... hm... takže sem zjistila že sem si z teho udělala pěknej guláš... domotala sem jak to jen šlo :D

no pak sem jen čekala na dějepis... tam sem se učila dobu polipanskou... no bylo toho docela mhodně a poctivě sem se to naučila... a z další látky - Jagelonců - sem se naučila Vladislava, na Ludvíka se mrkla z vlaku a spokojenost... hm... z té doby byla jedna otázka, další pak na Ludvíka a na látku po něm... takže asi tak...

hned po těláku sme měli ZSV a já zjistila že píšem na látku cem chyběla a na domácí úkol co měli... tak to bude buď hezká pětka(tip na 98%) a nebo se smiluje...(tip na 2%)

blbost...

je to blbost...

učím se jak kráva a pak mi to k ničemu není...

tak proč?

ne, fakt to nechápu...

a zase mě zčíná bolet hlava...

když sem přišla domů, jen sem se svlékla a padla do peřin... byla sem strašně unavená. No je pravda, že sme se dost vyřádili v těláku, ale tohle bylo duševní vyčerpání... navíc sem viděla jak můj pokoj hezky plně osvětluje Slunce(ne přímo, ale zkrz žaluzky) no a bylo vtipný si uvědomit, že do hodiny se setmí... v tu chvíli sem se cítila téměř docela dobře. Náladu z některých vztahů ze školy sem měla na nic, ale zase některé jiné mi dodávaly... no... sílu?... ale zase na druhou stranu sem cítila ty špatné výsledky... v tu chvíli mi bylo téměř všechno jedno... kdyby někdo přišel a... brmbrmmě, tak bych si toho snad ani nevšimla... neusnula sem? Ani nevím. Pak sem sežrala(zase) asi tunu čokolády... su zvědavá jak mi bude, na obědě sem toho taky snědla:D... hm... no pak se vrátila maminka a úplně mě dostala otázkou: "Tak co bylo dneska ve škole? A co ses doteď učila?"

doufám že mi odpustíte poznámku, že sem v tu chvíli měla chuť vraždit...

Sen o prvním koncíku

22. listopadu 2009 v 16:25 | ich |  Mé sny:)
Tož byl to velice zajímavý sen, ale to hlavně poznáte z pravděpodobnosti událostí:D

No začínalo to velice... ehm... to to bylo tak divné, že už si to ani nepamatuju:D. Ale pak jen vím, že jsme se domluvili, teda hlavně to zařídila Blackwish, že budeme mít koncík na Favále(jako naše budoucí kapela Endemit). Ale vymyslela to tak, že tam jen dojdem, ona nám rozdá noty a budem hrát... ehm... :D:D:D... takže asi tak. No a pak jen vím jak jsem tam jela. Jela jsem tam busem, ale nějak se u dveří rozbilo sklo, tak jsem ho musela rukama z venčí držet:D:D:D. A taky tak nějak divně svítilo slunko, a spálilo mi zápěstí:D. Vedle mě stál takovej nějakej metloš a tak jsme si začali povídat. Když se mě ptal kam jedu, pověděla jsem mu to a on hned že tam přijde:D. Cestou jsem ještě na zastávce viděla sedět moji kamarádku, která byla oblečená úplně jinak... než normálně... měla tričko myslím s Arch Enemy:D. Když jsem vystoupila, ten metalák šel se mnou a viděli jsme na přechodu čekat nějaký dvě metalistky, který měly trička s Once, ale ty trička byly úplně divný. No a tak jsme tak na ně počkali, seznámili se s nima a on jim hned o tom koncertu řekl... tak horlivě přisvědčily že přijdou:D. Pak jsem se odpojila a šla za Blackwish, která čekala před vchodem. Pozdravily jsme se a šly dovnitř. Vypadalo to tam... ehm... :D:D:D... no pod pódiem byl ten prostor zaplněn barovýma stolečkama a židličkama... no a na nich seděli všichni, co jsem zvala. U pár byli děcka ze třídy, pak taky ze sboru a tak prostě:D:D:D No přišli všichni, komu jsem o tom řekla. Tak jsme si šly sednout na bar a ten barman se s nama začal bavit, jako brmbrm.
Víc si Bohužel nepamatuji.

20.11.

21. listopadu 2009 v 20:35 | ich |  Deníček
Pátek

tož na dnešek sem se původně vůbec netěšila...

hned první hodinu sme psali z bižule, to je jeden z těch předmětů, kde propadám. No myslím, že aspoň troječka by to mohla být... snad... no jestli ne, tak ještě budu muset za ní jít na konzultaci.

Pak sem očekávala češtinu, kde sem si myslela že budu muset říkat básničku... ale nakonec nikoho nezkoušela a dodívávali sme se na dokument o Boženě Němcové:).

No pak sem těma hodinama tak nějak proplula, až po zkončení výuky naší půlky třídy sem šla na konzultaci k třídní(chemie, druhý propadající předmět). Docela sem se teho hrozila, ale nakonec to bylo v pohodě a pustila mě po méně než patnácti minutách.

A od té doby sem měla výbornou náladu. :D. Všechno mi pak přišlo k smíchu a i těm nějvíc obyčejným věcěm sem se smáila:D:D:D strávily sme hodinu se Zuzankou a pak se setkali s pár lidma v šatně, čekajíce na sbor... který začal už půl hodiny předem:D Jonymu se povedlo urvat zámek:D:D:D:D:D:D:D:D:D no to pbyl pro mě konec:D:D:D

doma ale následoval velice "zajímavý" rozhovor s rodiči... no ani nechtějte vědět, co sem se dozvěděla... :(

(ale naštěstí už zavrhli od původního plánu přeložit mě na jinou školu)

jen ještě můžu podotknout, že tím mi úplně zkazili náladu a já už se zase cítím mizerně jako předtím...

19.11.

19. listopadu 2009 v 22:45 | ich |  Deníček
Čtvrtek

tož dnes sem spala nějakých pět hodin, ale ráno sem se probouzela opět docela svěží:D

no když sem jela ráno do školy, rozeplo se mi pod kabátem ramínko od šprndy:D:D:D
Též sme měli vtipnej hovor s Hejátkem při fyzice:D to ješt ědoplním :D

18.11.

18. listopadu 2009 v 22:20 | ich |  Deníček
Středa

16.11.

16. listopadu 2009 v 16:03 | ich |  Deníček
Pondělí

tož dneska byl fákt záhul... :D

Proč muži milují potvory? (pouze pro holky)

15. listopadu 2009 v 16:02 Texty(něčí)
Tohle sem náhodou našla někde na novinách, či tak... no a neodolala sem pokušení to dočíst do konce...

bo kdybych se kolem sebe podívala, viděla bych spoustu kluků, kteří bezdůvodně běhají za mrchama... ale to není případ tohoto článku, tady není mrcha mrchou, ale též má tento článek něco do sebe. (no a v tom běžném životě znám pár docela fajn kluků, kteří místo aby snížili svoje požadavky a vybrali si nějakou jinou holku, která zrovna není středem pozornosti, ale taky není úplně hnusná... ale oni radši obletují mrchy, které si to vážně nezaslouží...)

Jaký je tvůj nejoblíbenější druh metalu? (anketa)

13. listopadu 2009 v 21:31 | ich |  Ankety
Zjistila sem, že poslední anketu sem vyrobila loni v prosinci... tak mě napadlo že by to znovu chtělo oživit... ale žádné téma mě nenapadalo, tož se omlouvám, že beru to nejohranější, ale ještě ho tu nemám :D

Eluveitie - Inis Mona

13. listopadu 2009 v 21:14 Metal
Tohle je velice krásná písnička, kterou si poslední dobou musím pouštět pořád dokola, bo jak to máte naposlouchaný je to ještě dokonalejší :)

videoklip sice majinko o ničem, ale zase je tam zachycená kapela v pěkném světle... no hlavně slešna houslistka je skvělá:)


Aktualizace SB 2

11. listopadu 2009 v 13:46 | ich |  SB
Musím se vám všem moc omluvit, že mám několik velice zajímavých nabídek na spřátelení a nevyužívám jich. Ale je to proto že se již od začátku prázdnin snažím udělat si mezi svými SB patřičný pořádek.

Čím častěji mě některé blogy unavují především tím, že tam mají poslední článek zveřejněný více jak před rokem a já tam stále chodím a každý den čekám kdy tam dají další...

Tož tu dám zase všechny adresy, abyste je viděli naposledy pohromadě v této soustavě a pak některé z nich v menu smažu. Kdyby si náhodou někdo vzpomněl a znovu obnovil chod svého blogu, může se mi ozvat a já to pochopitelně změním.

Moc děkuji za pochopení.

(ty červeně označené mažu)

Oblíbené stránky

Monka Ariel
- spokojenost:)

ForGoTTen AnGeL
- spokojenost:)

NW-P
- poslední článek: 20. srpna 2009

Daniela
- spokojenost:)

Raven
- skončila

Pluviassol
- spokojenost:)

guga2
- spokojenost:)

Faith
- poslední článek: 15. ledna 2009

"Blog nenalezen"

PeťO
- poslední článek: 4. května 2009

Marťulka
- skončila
Dalasie
- poslední článek: 25. srpna 2009

Oroniel15
- spokojenost:)

Moonscream
- spokojenost:)

timik162
- poslední článek: 11. května 2009

GothicGirl
- poslední článek: 24. září 2008

Babsy
- spokojenost:)

Theodora
- spokojenost:)

Ammee111
- pozastaven

Jája
- poslední článek: 22. září 2008

Jirka
- skončil

Blackwish
- spokojenost:)

Káťa
- spokojenost:)


A kdybyste se některým mým rozhodnutím divili, je možné že se najdou vyjímky, se kterými jsem domluvená...

pokud byste s něčím nesouhlasili(beru připomínky jen v ohledech mezi námi, nemám potřebu vyslýchat někoho jak si stěžuje, že na nějakém jiném blogu... a tak dále...), můžeme se domluvit, hlavně proto to dělám.

Též bych chtěla moc pochválit všechny ostatní(hlavně ty u kterých sem napsala "spokojenost"), že to vydrželi tak dlouho a pořád mají další nápady co psát na blog:) velký šikulky:)

Vaše Selin

Vystihující obrázky - gothička ajejí život:D

10. listopadu 2009 v 19:44 Gothic
tož tohle mě dostalo :D:D:D

viz celý článek :D:D:D

Přátelé metalu a vážné hudby

8. listopadu 2009 v 18:36 Metal
Draculka se přidla do skupiny na facebooku s tímto názvem("Přátelé metalu a vážné hudby, jakožto dvou nejkvalitnějších hudebních žánrů")... to bych to nebyla já, abych se ihned též nepřidala a když sem si prořítala popisek té skupiny, velice, ale opravdu velice mě to zaujalo... no jen si řekněte že ste to mysleli jinak! :D

Metal a vážná hudba, dva zdánlivé protiklady, spojuje jeden důležitý společný jmenovatel. Je jím důraz na "hudbu", na instrumentální propracovanost, na mistrné ovládnutí svého hudebního nástroje. Metal ani klasika nejsou o uječených šestnáctiletých vymaštěných blondýnách v růžových sukních, ale jsou o vcítění se do melodií, do tónů, do hudební kompozice. Tyto žánry také komponují a hrají jen opravdoví hudebníci, žádní "dídžejové" s počítačovým programem ani přiteplení nagelovaní ubožáci typu James Blunt. Metal je jen pro pořádné chlapy a vážná hudba pro ty, kteří chtějí bazírovat na každém jemném tónu a kteří chtějí být součástí mocného tělesa nazývaného orchestr. Zpívaný textový doprovod "opravdové hudby" je u těchto dvou odvětví až druhořadý, protože prim hrají kytarová sóla a souznění desítek smyčcových nástrojů.... Jen metal a klasika naplňují lidskou duši nádherou a pocitem dokonalosti, važme si jich proto a přejme jim co nejvíce zdaru a nových kvalitních hudebních počinů.

6.11.

6. listopadu 2009 v 21:49 | ich |  Deníček
Pátek

No... jsem daleko pod posledním dnem své energie...